محصولات بدون لاکتوز

موضوع : عدم تحمل لاکتوز ( قند شیر لاکتوز)
عدم تحمل لاکتوز : عدم تحمل به اصطلاح لاکتوز، در مناطق آفریقا و آسیا امری عادی است. بیش از 90٪ از بزرگسالان از این موضوع رنج می برند.
هنگامیکه مبتلا به عدم تحمل لاکتوز می شوید، که بدن قادر به تقسیم لاکتوز جذب شده از شیرنمی باشد و از این رو به راحتی نمی توانید از آن استفاده کنید. کسانی که فاقد آنزیم لاکتوز هستند، لاکتوزرا نمی توانند تجزیه کنند. این به این معنی است که لاکتوز وارد شده به روده هضم نشده و باکتری آن برای تولید اسید و گازهای مختلف جذب می شود. دل پیچه، اسهال و نفخ از عواقب آن می باشند.

لاکتوز ) در شیر، - OSE برای قند) یک قند طبیعی موجود در شیر است. بنابراینقند دو ( دی ساکارید ) لاکتوز شامل گالاکتوز دو مولکول قند و گلوکزمی باشد. در حالت دوم نیز به عنوان قند انگور شناخته شده است. آنزیم لاکتوز برای تقسیم قند شیر ، به دو عنصر تشکیل دهنده نیاز دارد. لاکتوز نمی تواند هضم شود.

اما قند شیر فقط در شیر موجود نمی باشد. محصولاتلبنی مانند خامه، شکلات و یا کره، در کنار فرآورده های پخت تنوری(بیسکوئیت ها، پای ها،شیرینی ها، کیک ها و نان ها)، غذاهای کنسرو شده ویا مخلوط ادویه جات، ممکن است حاوی لاکتوز باشند. علاوه بر این بسیاری از داروها و قرص های خاص، حاوی قند شیر می باشند. اما در عین حال در آلمان تقریبا تمام محصولات در اشکال فاقد لاکتوز و یا کم لاکتوز در دسترس هستند. بدن نیز در محدوده آن، در برابر یک سری از محصولات بدون لاکتوز قرار می گیرد .

1. اما چه چیزی دقیقا باعث عدم تحمل لاکتوز می شود؟

شرح عدم تحمل به لاکتوز: عدم تحمل به لاکتوز، با حضور و عدم حضور کافی آنزیم گوارشی لاکتاز، که به طور معمول باعث تقسیم و پردازش لاکتوز جذب شده با غذا می شود، ایجاد می شود. اما افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز ، قادر به تقسیم لاکتوز نیستند و در نتیجه نمی توانند قبل از هضم آن به طور طبیعی.لاکتوز وارد شده به روده را هضم کنند و به عنوان یک محصول تخمیر برای تولید اسید و گازهای مختلف پردازش می شود.
معده درد ، تهوع ، اسهال و نفخ شکم ممکن است در نتیجه آن رخ دهد.
این نشانه ها اغلب به تشخیص منجر می شود. روش های پزشکی مختلفی ، برای تشخیص عدم تحمل لاکتوز وجود دارد . مثلا تست عدم تحمل لاکتوز، همچنین تست قند خون ، شایع است. در در این تستها به بیمار بالقوه لاکتوز خالص داده می شود، سپس قند خون اندازه گیری می شود.اگر سطح قند خون افزایش قابل توجهی نداشت ، احتمال عدم تحمل لاکتوز وجود دارد . دلیل این است که ، به دلیل از دست دادن آنزیم ، قادر به تجزیه لاکتوز نمی باشد. از این رو وارد جریان خون می شود.
عدم تحمل لاکتوز باید ناشی از آلرژی به شیر باشد . علائم مشابه هستند، اما علل بسیار متفاوت است. در آلرژی به شیر ، بدن به پروتئین خارجی پاسخ می دهد. به عنوان مثال، شیر گاو شامل فراکسیون های مختلف پروتئین است که ممکن است به عنوان آلرژن عمل کند. این می تواند پروتئین آب پنیر یا کازئین باشد.

عدم تحمل لاکتوز اولیه و ثانویه :
در اصل، تفاوت می تواند بین دو شکل از عدم تحمل لاکتوز ناشی شده باشد. در شکل اولیه، عدم تحمل لاکتوز ، منشا طبیعی دارد ( ذاتی و ارثی )، در حالی که نوع دوم در نظر گرفته شده ، متعاقبا از بیماری هایروده به دست می آید.

2. محصولات بدون لاکتوز

امروزه ، مواد غذایی بدون لاکتوز، تقریبا در قفسه های هر سوپر مارکت و فروشگاهی وجود دارد . این محصولات معمولا توسط یک نماد آبی روشن با یک لیوان عبور داده شده از شیر یا یک کارتن عبور داده شده از شیر شناخته شده است.
نه تنها شیر، کره ، ماست و پنیر ، در کنار بسیاری ازظروف ، صنعت شیرینی سازی، مخلوط ادویه و محصولات پخت نیز وجود دارد ، که در اصل این محصولات شامللاکتوز میباشد اما با افزایش فرکانس در محدوده بدون لاکتوز و یا کملاکتوز وجود دارد.
هیچ مقررات قانونی برای تعریف اصطلاح بدون لاکتوز وجود ندارد. برداشت های مختلفی برای مدت استفاده از لاکتوز وجود دارد. دربیانیه سیاست های انجمن آلمانی از داروخانهGDCh ) قدمت از سال 2005ایالات ) محصولات ممکن است بدون لاکتوز داشته باشند اما کمتر از10 میلی گرم در100 گرم (یعنی میلی لیتر ). اما این بیانیه فاقد اعتبار است.
در بدن یک سری کامل از محصولات بدون لاکتوزمی شود.بنابراین افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز لازم نیست ورزش سنگین انجام دهند و تغذیه رژیم غذایی داشته باشند.آموزش یا هدف تغذیه - آناست که آیا بدون لاکتوز محصولات اسید آمینه یا پروتئین بدون لاکتوز میکنند یا نه ؟

3. مکمل های غذایی و عدم تحمل لاکتوز
شیر و فراورده های لبنی به بدن ، کلسیممیرسانند. به علت عدم تحمل به لاکتوز نباید از این مواد بطور کامل اجتناب شود، چون ممکن است کلسیم کافی به بدن نرسد. شیر یکی از مهم ترین تامین کنندگان کلسیم می باشد .کلسیم یکی از مواد معدنی شماره1 می باشد .
این باعث انعقاد خون میشود و باعث بهبود عملکرد عضلات ، انتقال سیگنال بین سلول های عصبی و عملکرد آنزیم های گوارشی میشود. علاوه بر این، مواد معدنی در متابولیسم انرژی، تقسیم سلولی و حفظ سلامت استخوانها و دنداننقشمهمی دارد . استفاده از محصولات بدون لاکتوز می تواند به تامین نامناسب کلسیم حیاتی منجر شود. بنابراین افرادی که هیچ شیر یا محصولات لبنی مصرف نمیکنند باید از منابع دیگر کلسیم کافی جذب کنند.
سبزیجات سبز و آجیل منابع خوبی از کلسیم هستند. آبمعدنی، غنی از کلسیم نیز بسیار مهم می باشد . مواد معدنی ، کلسیم + D3، کلسیم و منیزیم و روزانه حیاتی را فراهم می کند
مصرف مکمل های کلسیم می تواند در صورت عدم تحمل لاکتوز استفاده شود. آیا گلوتن حاوی مواد خام و یا مواد تشکیل دهنده است؟اثر گلوتن برای بدن ضروریست و نبایداز رژیم غذایی حذف شود . " مصرفلاکتوز به مقدار بیش از تحمل فرد می تواند باعث بروز علائم عدم تحمللاکتوز در افراد شود. " مصرفغذاهای با محتوای کم از لاکتوز می تواند به کاهش علائم دستگاه گوارش، کمک کند که با مصرف بالای لاکتوز در افراد، باعث تحمل لاکتوز می شود . مقادیر واریانس ، مواد قابل تحمل لاکتوز ، به صورت جداگانه برایافرادی که تحمل لاکتوز را ندارند مشخص نشده است " (منبع: بهداشت و تغذیه ادعایتفسیر، Meisterernst A. ، B. هابر ، جلد 2، فصل 4 - اظهارات مرتبط با سلامت، مورد 14، پیوست 1 ، صفحه 8 ، ورلاگ BEHR ، هامبورگ 2012 )