محصولات بدون گلوتن

موضوع : گلوتن : عدم تحمل گلوتن
گندم، چاودارو جو همه بخشی از یک رژیم غذایی متعادل میباشد . غلات دارای مواد مغذی مهم از جمله کربوهیدرات، فیبر، ویتامین و مواد معدنی میباشد. اما برخی از ما درخوردن غلات و محصولات خمیری آنها مشکلاتی داریم. این عدم تحمل گلوتن اغلب با، پروتئین این محصولات همراه است.
یک مطالعه توسط Coeliac، انجمن آلمان ( DZG ) نشان می دهد که حدود 400000 نفر، از عدم تحمل گلوتن رنج می برند و در نتیجه تا حد زیادی از خوردن نان، بلغور جو دوسر، پیتزا، رشته فرنگی، گوشت در پودرهای سوخاری، شیرینی، کیک به اجبار نفی میشوند، بنابراین طیف گسترده ای از محصولات بدون گلوتن، برای افراد مبتلا به تغذیه رژیم غذایی و ورزش ارائه می شود.
محصولات بدون گلوتن، محتوای گلوتن آنها هیچ ویا میلی گرم است و یا بیش از 20 کیلوگرم است. اغلب، این مواد غذایی نمادی از ذرت هستند.

گلوتن ، مخلوط پروتئین های مختلف موجود در دانه های محصولات زراعی است. در میان چیزهای دیگر ، گلوتن مسئول الاستیسیته خمیر است بنابراین نقش مهمی در طول پخت ایفا می کند .اما برخی از افراد حساسیت به گلوتن دارند. به اصطلاح از عدم تحمل به گلوتن رنج می برند. ممکن است منجر به التهاب مزمن غشاهای مخاطی روده کوچک و مشکلات دستگاه گوارش شود. گلوتن در بسیاری از غلات و حبوبات موجود است، عبارتند از گندم، جو دوسر و جو. محصولات دیگر شامل عصاره های غلات، برای خمیر پیتزا میباشد که حاوی گلوتن می باشد.
از سال 2005 ، مواد حاوی گلوتن باید به عنوان مواد تشکیل دهنده در مواد غذایی بسته بندی شده باشد.
بسیاری از غذاها هستند که گلوتن آزاد را ، به مقدار کافی ارائه نمی کنند.
این است که معمولا گلوتن لازم افراد تامین نمیشود. از این رو کسانی که تحت تاثیر محصولات بدون گلوتن هستند تلاش برای تامین مواد بدن خود ، با محصولاتی مانند میوه و سبزیجات هستند که سرشار از فیبر و مواد مغذی است.

1. اما دقیقا چه چیزی باعث عدم تحمل گلوتن میشود؟
عدم تحمل گلوتن و یا حساسیت به گلوتن، شرایط مربوط به بیماری سلیاک یا حساسیت به گندم می باشد.
بیماری Coeliac

بیماری Coeliac توصیف یک بیماری ژنتیکی خود ایمنی است که از طریق، گلوتن منجر به التهاب روده کوچک، اسهال مزمن، درد معده و کمبود ماده مغذی می شود .
افراد مبتلا به بیماری سلیاک یک واکنش حساسیتی فوق العاده ای از روده کوچک به گلوتن و یا عناصر موجود در گلوتن دارند و شروع آن هنگامیست که از طریق مواد غذایی ،گلوتن وارد روده کوچک می شود.
افراد مبتلا به بیماری سلیاک بعد از التهاب به اصطلاح پرزهای روده، پس از چند ساعت می میرند. ویلی در غشای مخاطی است که، در میان چیزهای دیگر، مواد مغذی مهم غذا را فیلتر میکنند. مواد مغذی مانند ویتامین ها و مواد معدنی به اندازه کافی در این موارد جذب می شود. با گذشت زمان، این کار به کمبود ماده مغذی منجر می شود.
بیماری Coeliac توسط تجزیه و تحلیل خون و نمونه برداری از بافت روده تشخیص داده میشود. بیماران مبتلا به بیماری سلیاک باید غذاهای حاوی گلوتن مانند گندم را برای کل زندگی خود نادیده بگیرند.

آلرژی گندم
بر خلاف بیماری سلیاک، افراد مبتلا به آلرژی گندم ، نه تنها به گلوتن، بلکه به پروتئین های دیگر موجود در گندم نیز حساس اند. آلرژی گندم عمدتا بر پوست و مجاری تنفسی تاثیر می گذارد. آلرژی گندم با استفاده از تست حساسیت تشخیص داده می شود. در آلرژی گندم، سیستم ایمنی بدن در پاسخ به مواد حساسیت زا با استفاده از آنتی بادی ، به اجزای تشکیل دهنده پروتئین حمله میکند. این امر منجر به التهاب و دل درد شود.
آلرژی گندم ممکن است ژنتیکی باشد همچنین می تواند توسط عوامل محیطی خاص ایجاد شود.

حساسیت به گلوتن
بر خلاف بیماری سلیاک ، حساسیت به گلوتن یک بیماری خود ایمنی است. این یک حساسیت غذایی نیست. تشخیص حساسیت به گلوتن ، آن است که برای اولین بار گلوتن لازم را برای رد احتمال بیماری سلیاک و آلرژی گندم، استفاده میکنند . مشکلات خونی و بیوپسی روده کوچک و یا یک تست آلرژی، در این مورد شایع است .اگر از حساسیت رنج می برید ، بدنتان در پاسخ به گلوتن پروتئین ، علائم مشابهی از خود نشان میدهند . این ممکن است شامل دل درد ، تهوع و اسهال . بر خلاف بیماری سلیاک ، حساسیت به گلوتن اغلب مادام العمر نمی باشد . ترک موقت غذاهای حاوی گلوتن در بسیاری از موارد برای درمان یک واکنش موقت به گلوتن کافی است .

2. محصولات بدون گلوتن

محصولات ویژه که بدون ذرت است در حال حاضر تقریبا در هر سوپر مارکتی موجود است. فروشگاه های مواد مخدر و داروخانه ها نیز به فروش محصولات غذایی بدون گلوتن میپردازند. برای یک سری از محصولات فاقد گلوتن جایگزین نیز وجود دارد.
این شامل گلوتن آزاد اسید آمینه در کنار محصولات بدون گلوتن پروتئینی و کربوهیدراتی می باشد. علاوه بر انتخاب ورزش و تغذیه رژیم غذایی، ما باید از مواد مغذینیز استفاده کنیم، بازار در اروپا مواد غذایی بدون گلوتن را بسیار عرضه می کنند .

محصولات بدون گلوتن، حاوی بیش از 20 میلی گرم گلوتن در هر کیلوگرم می باشد. محصولات که بیش از 100 میلی گرم گلوتن در هر کیلوگرم دارند محصول دارای گلوتن کم هستند.
بسیاری از محصولات به طور طبیعی عاری از گلوتن است. آنها شامل میوه و سبزیجات تازه، گوشت یا سبزیجات خالص، روغن، آجیل، سس سبزیجات، سیب زمینی و دوغهستند. برنج، ذرت، ارزن و همچنین گندم سیاه، حاوی گلوتنمی باشد . در مواد غذایی تازه گلوتن بیشتری یافت می شود.

3. مکمل های غذایی و عدم تحمل گلوتن
مکمل های غذایی، در فرم ویتامین ها و مواد معدنی نقش مهمی بازی میکنند، به ویژه در عدم تحمل گلوتن. بسیاری از غذاهای فاقد گلوتن حاوی مواد مغذی هستند اما به عنوان غذای استاندارد نیستند. این است که افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن ممکن است از تامین نامناسب برخی ویتامین ها و مواد معدنی، فیبر رنج ببرند. این شامل ویتامین B ، کلسیم و آهن است.
مکملهای غذایی ممکن است یک جایگزین منطقی باشند اگر رژیم غذایی معمولی ، قادر نباشد بطور مداوم و به اندازه کافی مواد مغذی را به بدن برساندباید ازمواد مغذی مثل ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر استفاده کرد تا از بروز علائم سوء تغذیه پیشگیری شود.
علاوه بر عناصر کم مصرف فوق ، اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 ، در کنار گلوتامین آمینو اسید ، ممکن است مکمل های معقولی باشد.